Drukuj
Kategoria: Ogłoszenia

1. Ofiary składane do puszek są przeznaczone na pomoc dla mieszkańców Ukrainy.

2. W środę rozpoczynamy okres Wielkiego Postu, a więc najbliższa środa to Środa Popielcowa. Msze św., z obrzędem posypania głów popiołem, będą w kościele parafialnym o godz. 7.00 i 17.00, a w Wólce Rokickiej o godz. 15.30.
Przypominam, że w tym dniu obowiązuje post ścisły - ilościowy i jakościowy, czyli maksymalnie trzy posiłki w ciągu dnia, w tym jeden do syta. Nie wolno w tym dniu spożywać żadnych produktów pochodzenia zwierzęcego z wyjątkiem ryb.

3. W okresie Wielkiego Postu wszyscy katolicy są zobowiązani do powstrzymania się od udziału w zabawach i do zachowania postawy pokutnej. Proszę też pamiętać, w miarę możliwości, o dobrych uczynkach, którymi są; modlitwa, post i jałmużna.

4. Zachęcam wszystkich do uczestnictwa w nabożeństwa wielkopostnych:
- Droga Krzyżowa będzie w piątki o godz. 17.00, a po niej Msza św. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na zakup kwiatów do Grobu Pańskiego. W kaplicy w Wólce Rokickiej Droga Krzyżowa będzie o godz. 15.00.
- Gorzkie Żale będą odprawiane w niedziele po Mszach św. o godz. 12.00.

5. W okresie Wielkiego Postu możemy zyskać odpust zupełny za:
- odprawienie Drogi Krzyżowej publiczne lub prywatne. Przy prywatnym odprawianiu należy przechodzić od stacji do stacji ważnie erygowanej drogi krzyżowej np. w naszym kościele lub zjednoczy się bezpośrednio z tym nabożeństwem odprawianym przez Ojca Świętego za pomocą telewizji lub radia,
- uczestniczenie w Gorzkich Żalach. (odpust można uzyskać raz na tydzień).

6. Tak, jak w ubiegłym roku, w bieżącym można przekazać 1,5% jako pomoc w rehabilitacji Weroniki – mieszkanki naszej parafii. Weronika przechodzi bardzo kosztowne zabiegi rehabilitacyjne, które są niezbędne w jej powrocie do zdrowia. Szczegóły są na ulotkach i plakacie.

7. Można również przekazywać 1,5% podatku na Lubartowskie Stowarzyszenie Hospicjum Świętej Anny KRS: 0000229422. Jest to wsparcie rozbudowy, tak potrzebnego miejsca dla wielu ludzi, także mieszkańców naszej parafii (szczegóły na plakacie).

8. W piątek do sprzątania kościoła zapraszam: p. Daniłów, p. Grobel, p. Cieniuchów, p. Jakubczaków, p. PIorgowicz, p. Podleśnych i p. Puchaczów. Godzinę sprzątania proszę uzgodnić z panem kościelnym (telefon: 607 554 131).

9. W minionym tygodniu Bóg powołał z naszej parafialnej wspólnoty śp. Annę Hejduk. Polećmy Ją Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…