Witamy na stronie parafii

 

Modlitwa

Podaję ci trzy sposoby czynienia miłosierdzia bliźnim: pierwszy - czyn, drugi - słowo, trzeci - modlitwa; w tych trzech stopniach zawiera się pełnia miłosierdzia i jest niezbitym dowodem miłości ku mnie.

Święta Siostra Faustyna - fragment z Dzienniczka

1. W dniu dzisiejszym przeżywamy Odpust Parafialny ku czci Miłosierdzia Bożego. Suma odpustowa o godz. 12.00. Serdecznie zapraszam.

2. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w przygotowaniu naszego Odpustu Parafialnego.

3. Jutro rozpoczynamy budowę naszego kościoła parafialnego. Gorąco proszę o modlitwę w tej intencji oraz zapraszam Panów do pomocy przy rozbiórce dachu na godz. 8.00. Proszę o wzięcie narzędzi (łapki, ewentualnie wkrętarki).

4. W sobotę zapraszam do sprzątania kościoła następujące rodziny: p. Kuchciaków, . p Kopyściów, p. Mrozków, p. Skoczylas. Godzinę sprzątania proszę uzgodnić z Panem Czesławem dzień wcześniej (telefon: 81 723 88 27). Serdecznie dziękuję mieszkańcom Wandzina za sprzątanie naszej świątyni. Od przyszłej soboty do sprzątania zapraszamy mieszkańców Trzcińca.

5. W tym tygodniu wypadają: w poniedziałek – urocz. św. Wojciecha, we wtorek święto św. Marka Ewangelisty, a w sobotę święto św. Katarzyny Sieneńskiej.

6. W minionym tygodniu Bóg powołał z naszej wspólnoty parafialnej Jerzego Szymbora i Mariana Kosiora. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…

Zapowiedzi przedślubne:
1. Piotr Ossowski, kawaler z Białej Podlaski, par. pw. Chrystusa Miłosiernego i Natalia Marta Szczuchniak, panna z Trzcińca, par. tut. Zapowiedź I.

Modlitwa do Świętego Michała Archanioła
Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw zasadzkom i niegodziwości złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

1. W dniu jutrzejszym ofiary zbierane na tacę są przeznaczone na KUL.

2. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie Triduum Paschalnego, a zwłaszcza naszej scholi parafialnej, ministrantom, lektorom, strażakom oraz osobom, które pomogły wykonać ciemnicę i grób Pana Jezusa.

3.
W sobotę o godz. 18.00 zapraszam na Mszę św., której będzie przewodniczył o. Teodor Knapczyk. Będzie to Msza św. o łaskę uzdrowienia.

4.
W przyszłą niedzielę wypada Niedziela Miłosierdzia Bożego - nasz odpust parafialny. O godz. 12.00 – Suma Odpustowa, której będzie przewodniczył O. Teodor Knapczyk. Zapraszam serdecznie wszystkich do udziały w tych uroczystościach.

5.
Trwa Nowenna przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego. Zapraszam do wspólnej modlitwy codziennie 15 min. przed Mszą św.

6.
W sobotę zapraszam do sprzątania kościoła następujące rodziny: p. Kopyściów, p. Całków, p. Karpińskich, p. Kulików i p. Bussów. Godzinę sprzątania proszę uzgodnić z Panem Czesławem dzień wcześniej (telefon: 81 723 88 27).

Zapowiedzi przedślubne:
1. Piotr Paweł Filipczuk, kawaler z Trzcińca, par. tut. i Karolina Wolińska, panna z Pałecznicy, par. pw. św. Anny w Lubartowie. Zapowiedź II.

Modlitwa do Świętego Michała Archanioła
Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw zasadzkom i niegodziwości złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Projekt Kościoła

Porządek Mszy Św.

Dni powszednie:

poniedziałek, piątek i sobota - 17.00

wtorek, środa i czwartek - 7.00

Niedziela: 8.00 i 12.00

Kaplica w Wólce Rokickiej: 10.00 

Sakrament pokuty

codziennie

15 minut przed Mszą Św.

Informacje o parafii

Dane adresowe:

Łucka Kolonia 147

21-100 Lubartów

tel. 601 41 41 30

mail: k.krzyszczak@diecezja.lublin.pl

Numer rachunku bankowego:

63 8707 0006 0005 6036 2000 0001

 

 

Warto odwiedzić

ŚDM 2016              

Archidiecezja Lubelska

Stolica Apostolska

Mateusz

Opoka

MIŁOSIERNI JAK OJCIEC

pielgrzymka

 

 

KANCELARIA PARAFIALNA

czynna w dniach:

poniedziałek - sobota

 po Mszy Świętej