w19

„Niech Was Pan błogosławi i strzeże. NiechPan rozpromieni oblicze swe nad Wami, niech Was obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku Wam swoje oblicze i niech Was obdarzy pokojem” (Lb 6,24-26)

Pan Zmartwychwstał! Jezus pokonał grzech. Przeszedł ze śmierci do życia. Trwając w radości Paschalnej – pragnę złożyć Wam serdeczne życzenia.

Życzę każdemu z Was pokoju i radości. Niech łaska Boża opromieni Wasze życie. Bądźcie świadkami Chrystusa Zmartwychwstałego.

Dziękując każdemu z Was za troskę o naszą wspólnotę parafialną oraz za wszelkie dobro życzę Wam, aby czas Świąt był czasem błogosławionym. Niech Pan Was błogosławi i strzeże. Niech Was obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku Wam swoje oblicze. Niech napełnia miłością Wasze serca.

ks. Proboszcz

zb18„Niemowlę leżące w ubóstwie żłóbka: oto znak Boga. Mijają wieki i tysiąclecia, ale znak pozostaje i jest wymowny również dla nas, mężczyzn i kobiet trzeciego tysiąclecia. Jest to znak nadziei dla całej rodziny ludzkiej; znak pokoju dla tych, którzy cierpią z powodu wszelkiego rodzaju konfliktów; znak wolności dla biednych i uciśnionych; znak miłosierdzia dla tych, którzy zamknięci są w błędnym kole grzechu; znak miłości i pocieszenia dla każdego, kto czuje się samotny i opuszczony”

Jan Paweł II, z homilii podczas Pasterki A. D. 2002

Boże Narodzenie - wszyscy czekamy na te Święta z drżeniem serca. Pełni nadziei składamy sobie życzenia. Niech słowa Świętego Jana Pawła II, który mówił, że Boże Narodzenie jest „znakiem nadziei, pokoju, wolności, miłosierdzia, miłości i pocieszenia” znajdą spełnienie w Waszych rodzinach, a Nowy Rok 2019 niech będzie wypełniony obecnością Jednorodzonego i Jego Matki Maryi w Waszym życiu.

ks. Krzysztof Krzyszczak

w2018"O dniu radosny, pełen chwał
Dziś Jezus Chrystus z grobu wstał,
Nam z martwych wstania przykład dał.
Alleluja!
Cieszmy się wierni, bo tak chce Pan,
Za winy nasze okup dan,
Skończony jest niewoli stan.
Alleluja!
W ten święty łask i chwały dzień
Niech płynie zew radosnych pień
Iż serca ujrzą chwały cień.
Alleluja!"

Życzę Wam wszystkim, aby tegoroczne Święta Wielkanocne były kolejnym wielkim doświadczeniem mocy i miłości Jezusa Zmartwychwstałego.

Niech to doświadczenie przenika nieustannie i niech będzie światłem w trudnych chwilach oraz dopomaga w przezwyciężaniu wszelkich kryzysów i trudności mocą Tego, który pokonał śmierć.

Niech nadzieja płynąca z pustego grobu Jezusa opromienia każdy dzień i każdy wysiłek podejmowany z miłości do Boga, ludzi i siebie samego oraz przynosi radość i pokój.

Naszą nadzieję pragnę zawierzyć św. Siostrze Faustynie. Niech Apostołka Miłosierdzia wyprasza Wam łaski u Chrystusa Zmartwychwstałego.

Łączę również serdeczne podziękowania za każdą formę życzliwości względem mnie i zapewniam o codziennej wdzięcznej modlitwie w intencjach Waszych rodzin i Was samych.

Szczęść Boże! – Alleluja!

jezus_w_zlobku_1Podnieś rękę, boże Dziecię
Błogosław ojczyznę miłą
W dobrych radach, w dobrym bycie
Wspieraj jej siłę Swą siłą
Dom nasz i majętność całą
I wszystkie wioski z miastami
A Słowo Ciałem się stało
I mieszkało między nami

Niech opromienia Was dobroć samego Boga, który w swoim Synu do nas przychodzi.
Niech pokój, który aniołowie zwiastowali ludziom dobrej woli, zagości w Waszych sercach i w Waszych domach.
Niech dobry Bóg darzy Was zdrowiem i niech Wam błogosławi.
Życzę Świąt dobrych i pogodnych, przeżywanych w spokoju i radości, w rodzinnym gronie i wśród przyjaciół.

Do złożonych życzeń chciałbym dołączyć również moje podziękowanie:

za każdy przejaw Waszej życzliwości, dobroci i pamięci,
za wszelkie życzenia z okazji tych świąt, za każdy przejaw troski i modlitwy,
za wszelkie dobro, niech Bóg dobrem Was wynagradza.

ks. proboszcz
Krzysztof Krzyszczak