1.    Nasz kościół jest otwarty w piątki o godz. 15.00, aby każdy mógł w Godzinie Miłosierdzia odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Jeśli ktoś nie może uczestniczyć we wspólnej modlitwie, to zachęcam do odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia w domu o godz. 15.00, aby w ten sposób łączyć się duchowo z osobami, które modlą się w kościele.

2.    W dniu 11 czerwca (sobota) nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Łagiewnik, w ramach diecezjalnej pielgrzymki z okazji Roku Miłosierdzia. Koszt pielgrzymki wynosi 60 zł. Mamy już wszystkie zajęte miejsca. Proszę o podawanie numerów pesel i wpłaty w zakrystii.

3.    Trwa miesiąc maj. Zachęcam do odprawiania Nabożeństw Majowych przy przydrożnych figurach. W kościele parafialnym nabożeństwa majowe będą w niedzielę i uroczystości po Mszy św. o godz. 12.00, a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00.

4.    W czwartek wypada Uroczystość Boże Ciała. Z uwagi na trwające prace na naszym placu parafialnym oraz przygotowania do budowy kościoła Msza św. o godz. 10.00 z procesją będzie w Wólce Rokickiej. W tym roku ołtarze będziemy przygotowywać w następującym porządku:

•    na Boże Ciało: I ołtarz (na Mszę św.) - Wólka Rokicka Kolonia, II ołtarz – Łucka Kolonia, III ołtarz – Wólka Rokicka, IV ołtarz – Baranówka,

•    zakończenie Oktawy Bożego Ciała: I ołtarz – Trzciniec (od Baranówki), II ołtarz – Trzciniec (od przejazdu kolejowego do środka miejscowości), III ołtarz – Majdan Kozłowiecki, IV ołtarz – Wandzin.

Niech w tym dniu nasze domy i mieszkania będą udekorowane symbolami eucharystycznymi. Prosimy także zainteresowanych parafian o przygotowanie orszaku z baldachimem, chorągwiami. Przynieśmy ze sobą teksty pieśni eucharystycznych. Niech ta procesja będzie wyrazem naszej wiary. Szczególne miejsce w procesji Bożego Ciała mają dzieci pierwszokomunijne, które niech przyjdą w uroczystych strojach na godz. 9.45 przy kościele w Wólce Rokickiej. Prosimy o przynoszenie kwiatów do sypania.

5.    W sobotę, 28 maja 2016 r. o godz. 11.00 w Archikatedrze Lubelskiej obchodzić będziemy 50. rocznicę święceń biskupich Księdza Arcybiskupa Bolesława Pylaka, seniora Episkopatu Polski. Przyjął on święcenia biskupie w lubelskiej katedrze z rąk bpa Piotra Kałwy dnia 29 maja 1966 r.

6.    Spowiedź dla dzieci, które w tym roku obchodzą I rocznicę Komunii Świętej i ich rodzin, będzie w piątek o godz. 16.30.

7.    05 czerwca w naszej parafii Mszę św. prymicyjna odprawi nasz rodak ks. diakon Emil Skrobowski, który 04 czerwca w Archikatedrze przystąpi do święceń kapłańskich. Proszę o modlitwę w jego intencji.

8.    We sobotę zapraszam do sprzątania kościoła rodziców dzieci, które w tym roku obchodzą I rocznicę Komunii Świętej.

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw zasadzkom i niegodziwości złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.