Witamy na stronie parafii

 

Modlitwa

Podaję ci trzy sposoby czynienia miłosierdzia bliźnim: pierwszy - czyn, drugi - słowo, trzeci - modlitwa; w tych trzech stopniach zawiera się pełnia miłosierdzia i jest niezbitym dowodem miłości ku mnie.

Święta Siostra Faustyna - fragment z Dzienniczka

1. Nasz kościół jest otwarty w piątki o godz. 15.00, aby każdy mógł w Godzinie Miłosierdzia odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

2.
W zakrystii zapisujemy osoby chcące uczestniczyć w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Zapraszamy również tych, którzy nie mogą się wybrać na pielgrzymi szlak, a chcieliby pokryć koszty uczestnictwa osobom w rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej.

3.
Błogosławienie pojazdów tradycyjnie związane ze wspomnieniem św. Krzysztofa, który jest patronem kierowców i podróżujących, będzie w Wólce Rokickiej po Mszy św. o godz. 10.00, a w kościele parafialnym po Mszy św. o godz. 12.00. Ofiary zebrane z okazji błogosławieństwa będą przeznaczone na pomoc dla misjonarzy.

4.
Gościmy dzisiaj w naszej parafii ks. Cypriana Czopa, który pracuje na Ukrainie i zbiera ofiary na pomoc dla Polaków tam mieszkających. Zachęcam, w miarę możliwości, do wsparcia tego dzieła.

5.
Duszpasterze parafii pw. św. Anny w Lubartowie zapraszają w poniedziałek 24. lipca o godz. 18.00. na mszę św. która będzie odprawiona na cmentarzu parafialnym.
We wtorek 25. o godz. 18.00 Msza św. w połączona z procesją ulicami miasta oraz wizerunkiem św. Anny. Podczas liturgii będzie poświęcenie nagrobnej tablicy księdza infułata Walentego Ligaja w jego 70. rocznicę przybycia do Lubartowa i objęcia parafii.
W Uroczystość św. Anny 26 lipca msze św. będą odprawione o godz. 7.30, 9.00, 11.00 i 18.00. Msza św. z udziałem dzieci o godz. 9.00. Suma odpustowa o godz. 11.00. Kapłanów i wiernych – zapraszamy. Ks. Andrzej Juźko

6.
Msza Św. dożynkowa będzie 27 sierpnia o godz. 12.00.

7.
W tym tygodniu wypadają: w poniedziałek – wspomnienie św. Kingi, we wtorek – święto św. Jakuba, w środę – wspomnienie Joachima i Anny, a w sobotę – wspomnienie św. Marty.

8.
W sobotę zapraszam do sprzątania kościoła p. Przytockich, p. Iwanków, p. Włodarczyków, p. Iwanków i p. Bartosików (Annę i Jana). Godzinę sprzątania proszę uzgodnić z Panem Czesławem dzień wcześniej (telefon: 81 723 88 27).

Zapowiedzi przedślubne:
1. Paweł Przystupa, kawaler z Nowej Woli, par. św. Marii Magdaleny i Marlena Anna Łukasiewicz, panna z Wandzina, par. tut. Zapowiedź II.

Modlitwa do Świętego Michała Archanioła
Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw zasadzkom i niegodziwości złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Projekt Kościoła

Porządek Mszy Św.

Dni powszednie:

poniedziałek, piątek i sobota - 18.00

wtorek, środa i czwartek - 7.00

Niedziela: 8.00 i 12.00

Kaplica w Wólce Rokickiej: 10.00 

Sakrament pokuty

codziennie

15 minut przed Mszą Św.

Informacje o parafii

Dane adresowe:

Łucka Kolonia 147

21-100 Lubartów

tel. 601 41 41 30

mail: k.krzyszczak@diecezja.lublin.pl

Numer rachunku bankowego:

63 8707 0006 0005 6036 2000 0001

 

 

Warto odwiedzić

ŚDM 2016              

Archidiecezja Lubelska

Stolica Apostolska

Mateusz

Opoka

MIŁOSIERNI JAK OJCIEC

pielgrzymka

 

 

KANCELARIA PARAFIALNA

czynna w dniach:

poniedziałek - sobota

 po Mszy Świętej