Witamy na stronie parafii

 

Modlitwa

Podaję ci trzy sposoby czynienia miłosierdzia bliźnim: pierwszy - czyn, drugi - słowo, trzeci - modlitwa; w tych trzech stopniach zawiera się pełnia miłosierdzia i jest niezbitym dowodem miłości ku mnie.

Święta Siostra Faustyna - fragment z Dzienniczka

1. Trwa miesiąc maj. Zachęcam do odprawiania Nabożeństw Majowych przy przydrożnych figurach. W kościele parafialnym nabożeństwa majowe będą w niedzielę i uroczystości po Mszy św. o godz. 12.00, a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00.

2. Dobiegł końca kolejny etap budowy kościoła – wykonanie dachu (została tylko kopuła, ale ona również zostanie wykonana w najbliższym czasie). Przyszedł czas na prace porządkowe wokół naszej świątyni. W związku z tym zapraszam na sobotę na godz. 8.30 osoby chętne do pomocy. Potrzeba naprawdę wiele kobiet i wielu mężczyzn, gdyż trzeba przygotować do oddania wszystkie rusztowania, uporządkować teren z odpadów budowlanych i posprzątać wnętrze kościoła, aby można było wykonać wylewkę poziomującą i kontynuować prace wykończeniowe w kościele. Liczę bardzo na Wasze zaangażowanie i życzliwość, gdyż (jak wszyscy pamiętamy) budujemy NASZ kościół.

3. Z uwagi na to, że nasza parafia niedawno się powiększyła i zaistniała potrzeba odprawiania jeszcze jednej Mszy św., od lipca nastąpi zmiana w niedzielnym porządku Mszy św. Będą one o godz. 7.30, 10.30 i 12.00, a w kaplicy w Wólce Rokickiej o godz. 9.00. Zapraszam serdecznie do wspólnej modlitwy w każdą niedzielę.

4. 22, 23 i 24 maja planujemy poświęcenie pól. Z uwagi na zmiany granic naszej parafii poświęceń będzie więcej.

a) We wtorek (22 maja) o godz. 17.00:
- Łucka-Kolonia (za tzw. „kamieniem”) i Łucka wieś (poświęcenie rozpocznie się na Łucce wsi – przy skrzyżowaniu z droga sernicką, a następnie procesja uda się na Łuckę-Kolonię, gdzie będzie Msza św.,
- Łucka-Kolonia (przy kościele),
- Wólka Rokicka.

b) W środę (23 maja) o godz. 17.00:
- Łucka wieś,
- Baranówka,
- Trzciniec.

c) W czwartek (24 maja) o godz. 17.00:
- Wandzin,
- Majdan Kozłowiecki.

5. Organizujemy pielgrzymkę do Torunia w dniach 13-14 lipca. W programie zwiedzanie miasta, Radia Maryja i Ciechocinka. Koszt wynosi 250 zł. i obejmuje noclegi, wyżywienie oraz przodowników do odwiedzanych miejsca. Zapisy w zakrystii.

6. Dzisiaj wypada 13 maja, a więc rocznica objawień fatimskich. Msza św. ku czci Matki Bożej Fatimskiej z procesją będzie o godz. 18.00. Proszę zabrać ze sobą świece.

7. W sobotę zapraszam do sprzątania kościoła p. Pomorskich, p. Namiotów, p. Sochów, p. Kosowskich i p. Falkowiczów. Godzinę sprzątania proszę uzgodnić z Panem Czesławem dzień wcześniej (telefon: 81 723 88 27).

Zapowiedzi przedślubne:
1. Michał Włoch, kawaler z Wólki Rokickiej, par. tut. i Karolina Anna Stefańska, panna z Zawieprzyc, par. pw. św. Anny w Kijanach. Zapowiedź I.

Informacje dostępne są również na naszej stronie parafialnej: http://www.parafialucka.pl/
Numer telefonu do ks. proboszcza: 601 414 130.

Projekt Kościoła

Porządek Mszy Św.

Dni powszednie:

poniedziałek, wtorek, środa,
czwartek,
piątek i sobota - 18.00

 

Niedziela: 7.30 ,10.30 i 12.00

Kaplica w Wólce Rokickiej: 9.00 

Sakrament pokuty

codziennie

15 minut przed Mszą Św.

Informacje o parafii

Dane adresowe:

Łucka Kolonia 147

21-100 Lubartów

tel. 601 41 41 30

mail: k.krzyszczak@diecezja.lublin.pl

Numer rachunku bankowego:

63 8707 0006 0005 6036 2000 0001

 

 

Warto odwiedzić

Ekstremalna Droga Krzyżowa              

Archidiecezja Lubelska

Stolica Apostolska

Mateusz

Opoka

MIŁOSIERNI JAK OJCIEC

pielgrzymka

 

 

KANCELARIA PARAFIALNA

czynna w dniach:

poniedziałek - sobota

 po Mszy Świętej