Witamy na stronie parafii

 

Modlitwa

Podaję ci trzy sposoby czynienia miłosierdzia bliźnim: pierwszy - czyn, drugi - słowo, trzeci - modlitwa; w tych trzech stopniach zawiera się pełnia miłosierdzia i jest niezbitym dowodem miłości ku mnie.

Święta Siostra Faustyna - fragment z Dzienniczka

1. Z uwagi na to, że nasza parafia niedawno się powiększyła i zaistniała potrzeba odprawiania jeszcze jednej Mszy św., od lipca nastąpi zmiana w niedzielnym porządku Mszy św. Będą one o godz. 7.30, 10.30 i 12.00, a w kaplicy w Wólce Rokickiej o godz. 9.00. Zapraszam serdecznie do wspólnej modlitwy w każdą niedzielę.

2. Serdecznie dziękuję za udział w poświęceniu pól i przygotowanie krzyży.

3. W czwartek wypada Uroczystość Boże Ciała. Z uwagi na trwające prace na naszym placu parafialnym oraz budowę kościoła, Msza św. o godz. 10.00 z procesją będzie w Wólce Rokickiej. W tym dniu będziemy przeżywali również Rocznicę I Komunii Świętej (podczas Mszy św. o godz. 10.00). W tym roku ołtarze będziemy przygotowywać w następującym porządku:

Brzozy wokół kościoła w Łucce – Majdan Kozłowiecki, I ołtarz (przy kościele) - Wólka Rokicka Kolonia, II ołtarz - Wólka Rokicka, III ołtarz – Baranówka, IV ołtarz - Kolonia Łucka.
Niech w tym dniu nasze domy i mieszkania będą udekorowane symbolami eucharystycznymi. Prosimy także zainteresowanych parafian o przygotowanie orszaku z baldachimem, chorągwiami. Przynieśmy ze sobą teksty pieśni eucharystycznych. Niech ta procesja będzie wyrazem naszej wiary. Szczególne miejsce w procesji Bożego Ciała mają dzieci pierwszokomunijne, które niech przyjdą w uroczystych strojach na godz. 9.45 przy kościele w Wólce Rokickiej. Prosimy o przynoszenie kwiatów do sypania.

4. W piątek wypada I piątek miesiąca – spowiedź o godz. 17.30, a Msza św. o godz. 18.00, a w sobotę I sobota miesiąca – Msza św. z nabożeństwem będzie o godz. 18.00.

5. W sobotę o godz. 11.00 ks. bp Józef Wróbel udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Proszę o modlitwę w tej intencji.

6. Przyszła niedziela, to I niedziela miesiąca – po Mszy św. o godz. 8.00 będzie zmiana tajemnic różańcowych.

7. Ks. Paweł kończy studia doktoranckie i wraca do swojej diecezji. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 będzie pożegnanie. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

8. Organizujemy pielgrzymkę do Torunia w dniach 13-14 lipca. W programie zwiedzanie miasta, Radia Maryja i Ciechocinka. Koszt wynosi 250 zł. i obejmuje noclegi, wyżywienie oraz przodowników do odwiedzanych miejsca. Zapisy w zakrystii.

9. W tym tygodniu wypadają: we wtorek – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, w czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, a w piątek - wspomnienie św. Justyna.

10. W sobotę do sprzątania kościoła zapraszam rodziców i młodzież, która przystąpi w sobotę do sakramentu bierzmowania. Godzinę sprzątania proszę uzgodnić z Panem Czesławem dzień wcześniej (telefon: 81 723 88 27).

11. W minionym tygodniu Bóg powołał z naszej parafialnej rodziny śp. Stanisława Zarzyckiego. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu…

Informacje dostępne są również na naszej stronie parafialnej: http://www.parafialucka.pl/
Numer telefonu do ks. proboszcza: 601 414 130.

Projekt Kościoła

Porządek Mszy Św.

Dni powszednie:

poniedziałek, piątek i sobota - 18.00

wtorek, środa i czwartek - 7.00

Niedziela: 7.30 ,10.30 i 12.00

Kaplica w Wólce Rokickiej: 9.00 

Sakrament pokuty

codziennie

15 minut przed Mszą Św.

Informacje o parafii

Dane adresowe:

Łucka Kolonia 147

21-100 Lubartów

tel. 601 41 41 30

mail: k.krzyszczak@diecezja.lublin.pl

Numer rachunku bankowego:

63 8707 0006 0005 6036 2000 0001

 

 

Warto odwiedzić

Ekstremalna Droga Krzyżowa              

Archidiecezja Lubelska

Stolica Apostolska

Mateusz

Opoka

MIŁOSIERNI JAK OJCIEC

pielgrzymka

 

 

KANCELARIA PARAFIALNA

czynna w dniach:

poniedziałek - sobota

 po Mszy Świętej