Witamy na stronie parafii

 

Modlitwa

Podaję ci trzy sposoby czynienia miłosierdzia bliźnim: pierwszy - czyn, drugi - słowo, trzeci - modlitwa; w tych trzech stopniach zawiera się pełnia miłosierdzia i jest niezbitym dowodem miłości ku mnie.

Święta Siostra Faustyna - fragment z Dzienniczka

1. „Promieniowanie Ojcostwa” – pod takim hasłem obchodzimy dzisiaj XVIII Dzień Papieski. Ofiary składane do pusze w dniu dzisiejszym są przeznaczone na stypendia dla młodzieży, która pragnie się kształcić, a nie ma na to środków.

2. We wtorek o godz. 16.00 - zbiórka ministrantów młodszych. Zapraszam również kandydatów, a w piątek o godz. 18.00 próba młodszej scholii (czekamy na nowych śpiewających).

3. W październiku Msze św. są codziennie o godz. 17.00. po Mszy św. modlimy się na różańcu. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy. Zachęcam również do modlitwy różańcowej w poszczególnych wioskach i domach.

4. Serdecznie dziękuję za bezimienną ofiarę na budowę kościoła w wysokości 300 zł.

5. W najbliższych dniach dotrą do Państwa domów kartki wypominkowe (na każdym jest podana data, kiedy będziemy się modlić za zmarłych wypisanych na kartce wypominkowej). W tym roku będzie zmiana porządku odprawiania nabożeństw za zmarłych: modlitwa będzie się rozpoczynała o godz. 18.00 różańcem, po którym będzie Msza św. za zmarłych polecanych w tym dniu w wypominkach. Z uwagi na to, że w niedzielę mamy więcej Mszy świętych, nie ma fizycznej możliwości, aby po każdej z nich odprawiać nabożeństwo.

6. W tym tygodniu wypadają: w poniedziałek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, we wtorek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, w środę – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, w czwartek – święto św. Łukasza Ewangelisty, a w sobotę – wspomnienie św. Jana Kantego.

7. W sobotę do sprzątania kościoła zapraszam p. Kowalików, p. Białków, p. Woźniaków, p. Czajkowskich i p. Szatiłów. Godzinę sprzątania proszę uzgodnić z Panem Grzegorzem dzień wcześniej (telefon: 693 025 467).

Informacje dostępne są również na naszej stronie parafialnej: http://www.parafialucka.pl/
Numer telefonu do ks. proboszcza: 601 414 130.

Projekt Kościoła

Porządek Mszy Św.

Dni powszednie:

poniedziałek, piątek i sobota - 18.00

wtorek, środa i czwartek - 7.00

Niedziela: 7.30 ,10.30 i 12.00

Kaplica w Wólce Rokickiej: 9.00 

Sakrament pokuty

codziennie

15 minut przed Mszą Św.

Informacje o parafii

Dane adresowe:

Łucka Kolonia 147

21-100 Lubartów

tel. 601 41 41 30

mail: k.krzyszczak@diecezja.lublin.pl

Numer rachunku bankowego:

63 8707 0006 0005 6036 2000 0001

 

 

Warto odwiedzić

Ekstremalna Droga Krzyżowa              

Archidiecezja Lubelska

Stolica Apostolska

Mateusz

Opoka

MIŁOSIERNI JAK OJCIEC

pielgrzymka

 

 

KANCELARIA PARAFIALNA

czynna w dniach:

poniedziałek - sobota

 po Mszy Świętej