Witamy na stronie parafii

 

Modlitwa

Podaję ci trzy sposoby czynienia miłosierdzia bliźnim: pierwszy - czyn, drugi - słowo, trzeci - modlitwa; w tych trzech stopniach zawiera się pełnia miłosierdzia i jest niezbitym dowodem miłości ku mnie.

Święta Siostra Faustyna - fragment z Dzienniczka

1. W poniedziałek zmarł p. Czesław Kisielewicz, nasz wieloletni kościelny. Pogrzeb odbył się w czwartek. Bardzo proszę w modlitwę w Jego intencji.

2. Próby scholii młodszej odbywają się w każdy czwartek o godz. 17.00. Zapraszam.

3. „Wstańcie i chodźmy!” – pod takim hasłem obchodzimy dzisiaj XIX Dzień Papieski. Ofiary składane do puszek w dniu dzisiejszym są przeznaczone na stypendia dla młodzieży, która pragnie się kształcić, a nie ma na to środków.

4. W październiku Msze św. są codziennie o godz. 17.00. Po Mszy św. modlimy się na różańcu. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy. Zachęcam również do modlitwy różańcowej w poszczególnych wioskach i domach. Dla dzieci za uczestnictwo w różańcu, jak co roku, są przewidziane nagrody.

5. W najbliższych dniach dotrą do Państwa domów kartki wypominkowe (na każdym jest podana data, kiedy będziemy się modlić za zmarłych wypisanych na kartce wypominkowej). Modlitwa będzie się rozpoczynała o godz. 17.00 różańcem, po którym będzie Msza św. za zmarłych polecanych w tym dniu w wypominkach.

6. Dzisiaj, o godz. 17.00, będzie Msza św. i Nabożeństwo Fatimskie. Proszę o zabranie świec.

7. Ofiary składane na tace w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na misje.

8. W tym tygodniu wypadają: we wtorek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, w środę – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, w czwartek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, w piątek – święto św. Łukasza.

9. W sobotę do sprzątania kościoła zapraszam p. Bernatów, p. Wysoków, p. Kozdroniów, p. Kalbarczyków i p. Brzozowskich. Godzinę sprzątania proszę uzgodnić z Panem Grzegorzem dzień wcześniej (telefon: 693 025 467).

Informacje dostępne są również na naszej stronie parafialnej: http://www.parafialucka.pl/
Numer telefonu do ks. proboszcza: 601 414 130.

Projekt Kościoła

Porządek Mszy Św.

Dni powszednie:

poniedziałek, piątek i sobota - 18.00

wtorek, środa i czwartek - 7.00

Niedziela: 7.30  10.30 i 12.00

Kaplica w Wólce Rokickiej: 9.00 

Sakrament pokuty

codziennie

15 minut przed Mszą Św.

Informacje o parafii

Dane adresowe:

Łucka Kolonia 147

21-100 Lubartów

tel. 601 41 41 30

mail: k.krzyszczak@diecezja.lublin.pl

Numer rachunku bankowego:

63 8707 0006 0005 6036 2000 0001

 

 

Warto odwiedzić

Ekstremalna Droga Krzyżowa              

Archidiecezja Lubelska

Stolica Apostolska

Mateusz

Opoka

MIŁOSIERNI JAK OJCIEC

pielgrzymka

 

 

KANCELARIA PARAFIALNA

czynna w dniach:

poniedziałek - sobota

 po Mszy Świętej