Witamy na stronie parafii

 

Modlitwa

Podaję ci trzy sposoby czynienia miłosierdzia bliźnim: pierwszy - czyn, drugi - słowo, trzeci - modlitwa; w tych trzech stopniach zawiera się pełnia miłosierdzia i jest niezbitym dowodem miłości ku mnie.

Święta Siostra Faustyna - fragment z Dzienniczka

1. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 12.00, rozpoczynają się przygotowania do wigilijnego koncertu kolęd. W związku z tym zapraszam wszystkie dzieci, które chciałyby uczestniczyć w tym wydarzeniu na pierwsze spotkanie.

2. Msza św. w Uroczystość Wszystkich Świętych (u nas w kościele) będzie o godz. 7.30, a we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych o godz. 17.00.

3. Msze św. na cmentarzach z okazji Uroczystości Wszystkich Świętych i Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych będą w następującym porządku: na cmentarzu komunalnym o godz. 9.30 w obydwa dni, a na cmentarzu parafialnym o godz. 12.00 (obydwa dni).

4. Odpust za wiernych zmarłych: Odpustu zupełnego, który może zostać ofiarowany wy-łącznie za dusze w czyśćcu, udziela się wiernemu, który:
- w poszczególnych dniach od 1 do 8 listopada pobożnie nawiedzi cmentarz i przynajmniej w myśli pomodli się za zmarłych;
- w dzień wspomnienia wszystkich wiernych zmarłych (lub, za zgodą ordynariusza, w niedzielę poprzedzającą lub następującą albo w uroczystość Wszystkich Świętych) nawiedzi pobożnie kościół lub kaplicę i odmówi tam Oj¬cze nasz i Wierzę w Boga.

5. W przyszłą niedzielę, po Mszy o godz. 7.30, będzie zmiana tajemnic różańcowych.

6. Z racji Uroczystości Wszystkich Świętych nie będzie w I piątek odwiedzin chorych. Odwiedziny będą 8 listopada. Osoby odprawiające I piątki miesiąca mogą skorzystać ze spowiedzi przed Msza św. poranną (o 7.30) lub na cmentarzach. Pragnę przypomnieć, że I piątek miesiąca polega na przyjęciu w tym dniu Komunii św. Jeśli więc ktoś jest w stanie łaski uświęcającej nie musi iść do spowiedzi.

7. Wypominki za zmarłych będą w następującym porządku: modlitwa będzie się rozpoczynała o godz. 17.00 różańcem, po którym będzie Msza św. za zmarłych polecanych w tym dniu w wypominkach. W niedzielę natomiast o godz. 12.00 będzie Msza św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach, a następnie różaniec.

8. W tym tygodniu wypadają: w poniedziałek – święto św. Szymona i Judy Tadeusza, w czwartek – Uroczystość Wszystkich Świętych, w piątek – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.

9. W środę lub czwartek do sprzątania kościoła zapraszam p. Gontarzów, p. Kucharzyk, p. Kuśmirek, p. Urbasiów i p. Śledzińskich. Godzinę i dzień sprzątania proszę uzgodnić z Panem Grzegorzem (telefon: 693 025 467).

Informacje dostępne są również na naszej stronie parafialnej: http://www.parafialucka.pl/
Numer telefonu do ks. proboszcza: 601 414 130.

Projekt Kościoła

Porządek Mszy Św.

Dni powszednie:

poniedziałek, piątek i sobota - 18.00

wtorek, środa i czwartek - 7.00

Niedziela: 7.30  10.30 i 12.00

Kaplica w Wólce Rokickiej: 9.00 

Sakrament pokuty

codziennie

15 minut przed Mszą Św.

Informacje o parafii

Dane adresowe:

Łucka Kolonia 147

21-100 Lubartów

tel. 601 41 41 30

mail: k.krzyszczak@diecezja.lublin.pl

Numer rachunku bankowego:

63 8707 0006 0005 6036 2000 0001

 

 

Warto odwiedzić

Ekstremalna Droga Krzyżowa              

Archidiecezja Lubelska

Stolica Apostolska

Mateusz

Opoka

MIŁOSIERNI JAK OJCIEC

pielgrzymka

 

 

KANCELARIA PARAFIALNA

czynna w dniach:

poniedziałek - sobota

 po Mszy Świętej