1. Serdecznie dziękuję rodzicom dzieci, które w ubiegłą niedzielę przystąpiły do I Komunii Świętej, z Łucki – za ofiarowanie do kościoła nowych lekcjonarzy i Mszału, a rodzicom dzieci za szkoły w Wólce Rokickiej – za ofiarowanie puszki do udzielania Komunii św.
2. Poświęcenie pól będzie jutro w następującym porządku:
- godz. 16.00: Majdan Kozłowiecki, Baranówka oraz Łucka-Kolonia przy kościele (trzech księży),
- godz. 18.00: Trzciniec, Łucka wieś i Łucka-Kolonia oraz Wandzin (trzech księży).
3. W czwartek wypada Uroczystość Bożego Ciała. Msza św. i procesja będą w Wólce Rokickiej (jak co roku) o godz. 10.00 W związku z tym proszę następujące miejscowości o przygotowanie ołtarzy i postawienie brzózek przy kościele w Łucce:
- Brzozy wokoło kościoła – Baranówka,
- I ołtarz – Łucka i Łucka-Kolonia (przy drodze Lubartów – Lublin),
- II ołtarz – Wandzin,
- III ołtarz - Majdan Kozłowiecki,
- IV ołtarz – Trzciniec.
4. Zakończenie Oktawy Bożego Ciała będzie we czwartek (10 czerwca) o godz. 18.00 w kościele parafialnym. Serdecznie zapraszam (nie będzie procesji).
5. We wtorek rozpoczyna się miesiąc czerwiec. Codziennie po Mszy św. będziemy się modlić Litanią do Serca Pana Jezusa.
6. W tym tygodniu wypadają:
- I piątek miesiąca (spowiedź od godz. 17.30, Msza św. o godz. 18.00),
- I sobota miesiąca (rozpoczniemy różańcem o godz. 17.30. Po Mszy św. o godz. 18.00 będzie nabożeństwo ku czci Matki Bożej),
- za tydzień I niedziela miesiąca (po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych).
7. W tym tygodniu wypadają: w poniedziałek – święto Nawiedzenia NMP, we wtorek – wspomnienie św. Justyna, w czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, a w sobotę – wspomnienie św. Bonifacego.
8. Do sprzątania kościoła zapraszam p. Włodarczyków, p. Bartosików, p. Jabłońskich i p. Pędzików. Dzień i godzinę sprzątania proszę uzgodnić z Panem Grzegorzem (telefon: 693 025 467).