1. Ofiary składane do puszek w dniu dzisiejszym i za tydzień są przeznaczone na pomoc dla misjonarzy w ramach akcji „Miva Polska”.

2. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 9.00 – w Wólce Rokickiej, a po Mszy św. o godz. 12.00 – Łucce, będzie błogosławieństwo pojazdów. Serdecznie zapraszam.

3. Za zgodą Księdza Arcybiskupa Stanisława Budzika informuję o apelu Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, aby niedziela 25 lipca br. była obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie. Abp Stanisław Gądecki napisał: "Jako Kościół w Polsce pragniemy wesprzeć poszkodowanych w nawałnicach, burzach oraz powodziach w Niemczech, Belgii i Holandii naszą modlitwą oraz ofiarą. Błagajmy Boga o nadzieję, dla tych, którzy ucierpieli oraz o ducha solidarności, troski i współodpowiedzialności dla wszystkich ludzi dobrej woli, mogących przyjść z pomocą poszkodowanym.
Apeluję, aby niedziela 25 lipca br. była obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie. Proszę, aby tego dnia podczas Mszy Świętych, zwłaszcza podczas modlitwy wiernych, zwrócić się z modlitwą błagalną za poszkodowanych, a po Mszy zorganizować zbiórkę funduszy, które zostaną im przekazane za pośrednictwem Caritas".

4. Msza św. w intencji ks. proboszcza, z okazji imienin, będzie w przyszłą niedzielę o godz. 10.30.

PROGRAM UROCZYSTOŚCI ODPUSTOWYCH w parafii pw. św. Anny w Lubartowie

Piątek, 23 lipca 2020 r.
18.00 – Msza św. za zmarłych na cmentarzu komunalnym

Sobota, 24 lipca 2020 r.
18.00 – Msza św. za zmarłych na cmentarzu parafialnym

Poniedziałek, 26 lipca 2020 r. – główne uroczystości odpustowe
11.00 – Suma Odpustowa – przewodniczy bp Kazimierz Gurda, Biskup Siedlecki
– koncelebrują: abp Stanisław Budzik oraz przybyli kapłani

5. W tym tygodniu wypadają: w czwartek – święto św. Marii Magdaleny, w piątek – święto św. Brygidy, a w sobotę – wspomnienie św. Kingi.

6. Do sprzątania kościoła zapraszam p. Dobrzyńskich, p. Tomaszewskich i p. Kruków. Dzień i godzinę sprzątania proszę uzgodnić z Panem Grzegorzem (telefon: 693 025 467).