Witamy na stronie parafii

 

Modlitwa

Podaję ci trzy sposoby czynienia miłosierdzia bliźnim: pierwszy - czyn, drugi - słowo, trzeci - modlitwa; w tych trzech stopniach zawiera się pełnia miłosierdzia i jest niezbitym dowodem miłości ku mnie.

Święta Siostra Faustyna - fragment z Dzienniczka

1. Nasz kościół jest otwarty w piątki o godz. 15.00, aby każdy mógł w Godzinie Miłosierdzia odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

2.
W piątek wypada I piątek miesiąca. Msza św. o godz. 18.00.

3.
W sobotę będzie I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Matki Bożej.

4.
W niedzielę, po Mszy św. o godz. 8.00, zmiana tajemnic różańcowy z racji I niedzieli miesiąca.

5.
We wtorek rozpoczyna się sierpień, który jest miesiącem trzeźwości. W związku z tym postarajmy się powstrzymać odo spożywania alkoholu. Natomiast w swoich modlitwach pamiętajmy o rodzinach dotkniętych problemem alkoholowym.

6.
Msza Św. dożynkowa będzie 27 sierpnia o godz. 12.00.

7.
W tym tygodniu wypadają: we wtorek – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, w środę – można uzyskać odpust zwany Porcjunkulą na zwykłych warunkach, czyli będąc w stanie łaski uświęcającej, odmówić Ojcze nasz i Wierzę w Boga w kościele parafialnym lub w bazylice, w piątek – wspomnienie św. Jana Marii Vianney’a prezbitera.

8.
W sobotę zapraszam do sprzątania kościoła p. Woźniaków, p. Wójcików, p. Irchów i p. Dobków. Godzinę sprzątania proszę uzgodnić z Panem Czesławem dzień wcześniej (telefon: 81 723 88 27).

9.
W minionym tygodniu Bóg powołał z naszej parafialnej wspólnoty Czesława Wasaka. Polećmy Go Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu…

Modlitwa do Świętego Michała Archanioła
Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw zasadzkom i niegodziwości złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Projekt Kościoła

Porządek Mszy Św.

Dni powszednie:

poniedziałek, piątek i sobota - 18.00

wtorek, środa i czwartek - 7.00

Niedziela: 8.00 i 12.00

Kaplica w Wólce Rokickiej: 10.00 

Sakrament pokuty

codziennie

15 minut przed Mszą Św.

Informacje o parafii

Dane adresowe:

Łucka Kolonia 147

21-100 Lubartów

tel. 601 41 41 30

mail: k.krzyszczak@diecezja.lublin.pl

Numer rachunku bankowego:

63 8707 0006 0005 6036 2000 0001

 

 

Warto odwiedzić

ŚDM 2016              

Archidiecezja Lubelska

Stolica Apostolska

Mateusz

Opoka

MIŁOSIERNI JAK OJCIEC

pielgrzymka

 

 

KANCELARIA PARAFIALNA

czynna w dniach:

poniedziałek - sobota

 po Mszy Świętej