Witamy na stronie parafii

 

Modlitwa

Podaję ci trzy sposoby czynienia miłosierdzia bliźnim: pierwszy - czyn, drugi - słowo, trzeci - modlitwa; w tych trzech stopniach zawiera się pełnia miłosierdzia i jest niezbitym dowodem miłości ku mnie.

Święta Siostra Faustyna - fragment z Dzienniczka

1. Nasz kościół jest otwarty w piątki o godz. 15.00, aby każdy mógł w Godzinie Miłosierdzia odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

2.
We wtorek będziemy obchodzili Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym. Podczas każdej Mszy św. będzie błogosławieństwo zboża, ziół i owoców. Przypominam, że jest to Uroczystość „obowiązująca”, a więc każdy katolik powinien być na Mszy św.

3.
Msza Św. dożynkowa będzie 27 sierpnia o godz. 12.00.

4.
Zapraszam na Mszę św. w dniu dzisiejszym o godz. 18.00 połączoną z procesję fatimską.

5.
Dożynki gminne odbędą się 15 sierpnia w Skrobowie. Rozpoczną się Mszą św. o godz. 13.00. Władze gminy serdecznie zapraszają na te uroczystość.

6.
W tym tygodniu wypadają: w poniedziałek – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, w czwartek – wspomnienie św. Jacka.

7.
W sobotę zapraszam do sprzątania kościoła p. Sewinów, p. Malessów, p. Wysoków, p. Urbanów (Teresę i Ryszarda) i p. Urbanów (Beatę i Zbigniewa). Godzinę sprzątania proszę uzgodnić z Panem Czesławem dzień wcześniej (telefon: 81 723 88 27).

8.
W minionym tygodniu Bóg powołał z naszej parafialnej wspólnoty Mariannę Grudzień. Polećmy Ją Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu…

Zapowiedzi przedślubne:
1. Adam Bartosiewicz, kawaler i Alicja Jadwiga Białkowska, panna, oboje z Wólki Rokickiej, par. tut. Zapowiedź II.
2. Paweł Słowik, cywilnie związany i Jowita Urszula Słowik, cywilnie związana, oboje z Wólki Rokickiej, par. tut. Zapowiedź II.

Modlitwa do Świętego Michała Archanioła
Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw zasadzkom i niegodziwości złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Projekt Kościoła

Porządek Mszy Św.

Dni powszednie:

poniedziałek, piątek i sobota - 18.00

wtorek, środa i czwartek - 7.00

Niedziela: 8.00 i 12.00

Kaplica w Wólce Rokickiej: 10.00 

Sakrament pokuty

codziennie

15 minut przed Mszą Św.

Informacje o parafii

Dane adresowe:

Łucka Kolonia 147

21-100 Lubartów

tel. 601 41 41 30

mail: k.krzyszczak@diecezja.lublin.pl

Numer rachunku bankowego:

63 8707 0006 0005 6036 2000 0001

 

 

Warto odwiedzić

ŚDM 2016              

Archidiecezja Lubelska

Stolica Apostolska

Mateusz

Opoka

MIŁOSIERNI JAK OJCIEC

pielgrzymka

 

 

KANCELARIA PARAFIALNA

czynna w dniach:

poniedziałek - sobota

 po Mszy Świętej