1. Nasz kościół jest otwarty w piątki o godz. 15.00, aby każdy mógł w Godzinie Miłosierdzia odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

2. W przedsionku kościoła są do nabycia świece wigilijne. Dochód ze sprzedaży świec jest przeznaczony na pomoc dla rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej.

3. Serdecznie dziękuję za bezimienne ofiary na budowę kościoła w kwocie 1300 zł.

4. Ofiary zebrane do puszek w dniu dzisiejszym przeznaczone są na „Fundusz pomocy Kościołowi na Wschodzie”.

5. 31 grudnia wypada Święto Świętej Rodziny. Już dzisiaj zapraszam wszystkie rodziny na Mszę świętą o godz. 12.00, podczas której będzie udzielane specjalne błogosławieństwo dla rodzin.

6. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w III Niedzielę Adwentu (17 grudnia), a poprowadzi je ks. Paweł Wierzchoń, który pracuje na Ukrainie. Program jest wydrukowany w ogłoszeniach.

7. Chciałbym, abyśmy na Święta pomalowali wewnątrz naszą świątynię. Udało się wczoraj zabezpieczyć dach od deszczu. Trwa suszenie wnętrza. W związku z tym zapraszam na środę, czwartek i piątek na godz. 16.00 (może być później, jak ktoś nie może o tej godzinie) Panów, którzy zechcą (i mogą) poświęcić trochę czasu na malowanie kościoła. Nie potrzeba szczególnych umiejętności, wystarczy trochę czasu i dobre chęci. Zapewniam narzędzia i farby. Mam nadzieję, że w piątek uda się nam zakończyć malowanie. Natomiast w sobotę na godz. 9.00 zapraszam Panie, które zechciałyby pomóc w posprzątaniu kościoła po malowaniu. Liczę na Waszą życzliwość i pomoc, aby świąteczna atmosfera mogła zapanować również w naszej świątyni.

8. W ubiegłą niedzielę odbyły się wybory do Rady Parafialnej. Serdecznie dziękuję tym, którzy wzięli w nich udział. W przyszłą niedzielę, podczas Mszy św. o godz. 12.00, odbędzie się zaprzysiężenie nowej Rady Parafialnej oraz podamy skład Rady.

9. W tym tygodniu wypadają: w środę – wspomnienie św. Łucji, a w czwartek – wspomnienie św. Jana od Krzyża.

10. W sobotę zapraszam do sprzątania kościoła p. Barbarę Karwat, p. Wójtowiczów, p. Kowalczyków, p. Szczepaniaków, p. Małgorzatę Kowalczyk. Godzinę sprzątania proszę uzgodnić z Panem Czesławem dzień wcześniej (telefon: 81 723 88 27).

Zapowiedzi przedślubne:
1. Jakub Franciszek Zieliński, stanu wolnego i Emilia Wnuk, stanu wolnego. Oboje z par. tut. Zapowiedź II.

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw zasadzkom i niegodziwości złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Niedziela: 8.00 i 12.00

ŚDM 2016