1. Już w piątek 9 marca 2018 r. po raz czwarty wyruszy z Lublina do Wąwolnicy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Rozpocznie się Mszą św. pod przewodnictwem ks. abp. Stanisława Budzika w Archikatedrze Lubelskiej o godz. 19.00. Szczegóły na stronie internetowej: http://www.edk.pielgrzymka.lublin.pl/.

2. Dzisiaj I niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 8.00 będzie zmiana tajemnic różańcowych.

3. Ofiary składane na tacę w dniu dzisiejszym są przeznaczone na nasze seminarium duchowne.

4. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 12.00, odbędzie się spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

5. Pragnę przypomnieć, że w okresie Wielkiego Postu wszyscy katolicy są zobowiązani do powstrzymania się od udziału w zabawach i do zachowania postawy pokutnej. Proszę też pamiętać, w miarę możliwości, o dobrych uczynkach, którymi są; modlitwa, post i jałmużna. Zachęcam wszystkich do uczestnictwa w nabożeństwa wielkopostnych:

- Droga Krzyżowa będzie w piątki o godz. 17.00, a po niej Msza św. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na zakup kwiatów do Grobu Pańskiego. W kaplicy w Wólce Rokickiej Droga Krzyżowa będzie o godz. 15.00.

- Gorzkie Żale będą odprawiane w niedziele po Mszach św. o godz. 12.00.

- Droga Krzyżowa w Wandzinie o godz. 16.00, a Gorzkie Żale w Wandzinie i Trzcińcu w niedzielę o godz. 15.00.
Uczestnicząc w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny.

6. W sobotę zapraszam do sprzątania kościoła rodziny p. Urbanów (Annę i Pawła), p. Szlichtów, p. Węgrzynów, p. Gdulów i p. Kozdroniów. Godzinę sprzątania proszę uzgodnić z Panem Czesławem dzień wcześniej (telefon: 81 723 88 27).

Zapowiedzi przedślubne:
1. Konrad Pomykała, kawaler z Ostrowca Świętokrzyskiego, par. pw. Matki Bożej Saletyńskiej i Jagoda Agnieszka Denka, panna z Łucki Kolonii, par. tut. Zapowiedź I.
2. Piotr Mazurek, kawaler z Rokitna, par. pw. Maryi Matki Bożej w Jawidzu-Rokitnie i Małgorzata Szczęch, panna z Wólki Rokickiej Kolonii, par. tut. Zapowiedź I.

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw zasadzkom i niegodziwości złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.