Witamy na stronie parafii

 

Modlitwa

Podaję ci trzy sposoby czynienia miłosierdzia bliźnim: pierwszy - czyn, drugi - słowo, trzeci - modlitwa; w tych trzech stopniach zawiera się pełnia miłosierdzia i jest niezbitym dowodem miłości ku mnie.

Święta Siostra Faustyna - fragment z Dzienniczka

1. Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 12.00, odbędzie się spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

2. 19 marca (poniedziałek) o godz. 17.00, będzie Msza św. zbiorowa za zmarłych Józefów i Józefy. Zmarłych można zapisać w zakrystii.

3. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będą w dniach 22 – 24 marca. Program podamy w przyszłą niedzielę. Już dzisiaj zachęcam do odpowiedniego zaplanowania czasu, aby móc w nich uczestniczyć.

4. Pragnę przypomnieć, że w okresie Wielkiego Postu wszyscy katolicy są zobowiązani do powstrzymania się od udziału w zabawach i do zachowania postawy pokutnej. Proszę też pamiętać, w miarę możliwości, o dobrych uczynkach, którymi są; modlitwa, post i jałmużna. Zachęcam wszystkich do uczestnictwa w nabożeństwa wielkopostnych:

- Droga Krzyżowa będzie w piątki o godz. 17.00, a po niej Msza św. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na zakup kwiatów do Grobu Pańskiego. W kaplicy w Wólce Rokickiej Droga Krzyżowa będzie o godz. 15.00.

- Gorzkie Żale będą odprawiane w niedziele po Mszach św. o godz. 12.00.

- Droga Krzyżowa w Wandzinie o godz. 16.00, a Gorzkie Żale w Wandzinie i Trzcińcu w niedzielę o godz. 15.00.
Uczestnicząc w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny.

5. W sobotę zapraszam do sprzątania kościoła rodziny p. Krzeczkowskich, p. Bernatów, p. Abramików, p. Smolińskich i p. Mysiaków. Godzinę sprzątania proszę uzgodnić z Panem Czesławem dzień wcześniej (telefon: 81 723 88 27).

Zapowiedzi przedślubne:
1. Konrad Pomykała, kawaler z Ostrowca Świętokrzyskiego, par. pw. Matki Bożej Saletyńskiej i Jagoda Agnieszka Denka, panna z Łucki Kolonii, par. tut. Zapowiedź II.
2. Piotr Mazurek, kawaler z Rokitna, par. pw. Maryi Matki Bożej w Jawidzu-Rokitnie i Małgorzata Szczęch, panna z Wólki Rokickiej Kolonii, par. tut. Zapowiedź II.

Modlitwa do Świętego Michała Archanioła
Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw zasadzkom i niegodziwości złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Projekt Kościoła

Porządek Mszy Św.

Dni powszednie:

poniedziałek, piątek i sobota - 18.00

wtorek, środa i czwartek - 7.00

Niedziela: 7.30 ,10.30 i 12.00

Kaplica w Wólce Rokickiej: 9.00 

Sakrament pokuty

codziennie

15 minut przed Mszą Św.

Informacje o parafii

Dane adresowe:

Łucka Kolonia 147

21-100 Lubartów

tel. 601 41 41 30

mail: k.krzyszczak@diecezja.lublin.pl

Numer rachunku bankowego:

63 8707 0006 0005 6036 2000 0001

 

 

Warto odwiedzić

ŚDM 2016              

Archidiecezja Lubelska

Stolica Apostolska

Mateusz

Opoka

MIŁOSIERNI JAK OJCIEC

pielgrzymka

 

 

KANCELARIA PARAFIALNA

czynna w dniach:

poniedziałek - sobota

 po Mszy Świętej