1.    Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu obchodzimy Godzinę Łaski (od 12.00 do 13.00). Dzień ten łączy się z objawieniem Maryi. – To 8 grudnia 1947 r. w Montichiari we Włoszech
Maryja wtedy powiedziała: Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu.
W naszej świątyni o godz. 12.00 jest Msza św. Zachęcam również do modlitwy w domach.

2.
    Trwa Adwent. Zapraszam wszystkich na Msze św. roratnie codziennie o godz. 7.00. W niedziele adwentu Msze św. będą bez zmian (7.30, 10.30 i 12.00). Przed ołtarzem ustawimy żłóbek z bożonarodzeniowej szopki, do którego każdy uczestnik Mszy św. roratnie będzie mógł włożyć źdźbło siana – symbol wykonania dobrego uczynku. Ufam, że do Świąt żłóbek będzie pełen siana. Na roraty przychodzimy za świecami (roratki).

3.
   W przedsionku kościoła są do nabycia świece wigilijne. Dochód ze sprzedaży świec jest przeznaczony na pomoc dla rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej.

4.
    Ofiary zebrane do puszek w dniu dzisiejszym przeznaczone są na „Fundusz pomocy Kościołowi na Wschodzie”.

5.
    Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w III Niedzielę Adwentu (15 grudnia). Poprowadzi je ks. Krzysztof Pietrzniak. Program jest dostępny przy ogłoszeniach oraz na naszej stronie internetowej.

6.
    W tym tygodniu wypadają: w piątek – wspomnienie św. Łucji, w sobotę – wspomnienie św. Jana od Krzyża.

7.
    Na sobotę do sprzątania naszej świątyni zapraszam następujące rodziny:
p. Budzyńskich, p. Milerów, p. Szymczaków, p. Śledzińskich. Godzinę sprzątania proszę uzgodnić z Panem Grzegorzem dzień wcześniej (telefon: 693 025 467).

Niedziela: 7.30  10.30 i 12.00