Witamy na stronie parafii

 

Modlitwa

Podaję ci trzy sposoby czynienia miłosierdzia bliźnim: pierwszy - czyn, drugi - słowo, trzeci - modlitwa; w tych trzech stopniach zawiera się pełnia miłosierdzia i jest niezbitym dowodem miłości ku mnie.

Święta Siostra Faustyna - fragment z Dzienniczka

1. Dzisiaj wypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Odpust zupełny można uzyskać po odmówieniu publicznym aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi.

2. Za tydzień taca będzie przeznaczona na nasze seminarium duchowne.

3. W najbliższych czasie radni rozniosą do Państwa domów opłatki na stół wigilijny. Jak co roku ofiary składane z tej okazji przeznaczamy na budowę kościoła. Jednocześnie chcę mocno podkreślić, że ofiary (jak co roku) są dobrowolne i nie są warunkiem otrzymania opłatka.

4. Zapraszam dzieci, które chcą uczestniczyć w Wigilijnym Koncercie Kolęd na próbę dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00.

5. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 12.00, będzie spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

6. Za tydzień rozpoczyna się Adwent. Zapraszam wszystkich na Msze św. roratnie codziennie o godz. 7.00. W niedziele adwentu Msze św. będą bez zmian (7.30, 10.30 i 12.00). Przed ołtarzem ustawimy żłóbek z bożonarodzeniowej szopki, do którego każdy uczestnik Mszy św. roratnie będzie mógł włożyć źdźbło siana – symbol wykonania dobrego uczynku. Ufam, że do Świąt żłóbek będzie pełen siana. Na roraty przychodzimy za świecami (roratki). Świece można będzie nabyć w przedsionku kościoła.

7. W tym tygodniu wypadają: w sobotę – święto św. Andrzeja Apostoła.

8. W sobotę do sprzątania kościoła zapraszam p. Wolińskich, p. Szczepańskich, p. Podleśnych, p. Powłaków i p. Czerskich. Godzinę i dzień sprzątania proszę uzgodnić z Panem Grzegorzem (telefon: 693 025 467).

9. W minionym tygodniu Bóg powołał z naszej parafialnej wspólnoty Mariana Charlińskiego. Polećmy Go Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…

Informacje dostępne są również na naszej stronie parafialnej: http://www.parafialucka.pl/
Numer telefonu do ks. proboszcza: 601 414 130.

Projekt Kościoła

Porządek Mszy Św.

Dni powszednie:

poniedziałek, piątek i sobota - 18.00

wtorek, środa i czwartek - 7.00

Niedziela: 7.30  10.30 i 12.00

Kaplica w Wólce Rokickiej: 9.00 

Sakrament pokuty

codziennie

15 minut przed Mszą Św.

Informacje o parafii

Dane adresowe:

Łucka Kolonia 147

21-100 Lubartów

tel. 601 41 41 30

mail: k.krzyszczak@diecezja.lublin.pl

Numer rachunku bankowego:

63 8707 0006 0005 6036 2000 0001

 

 

Warto odwiedzić

Ekstremalna Droga Krzyżowa              

Archidiecezja Lubelska

Stolica Apostolska

Mateusz

Opoka

MIŁOSIERNI JAK OJCIEC

pielgrzymka

 

 

KANCELARIA PARAFIALNA

czynna w dniach:

poniedziałek - sobota

 po Mszy Świętej