1. W tym roku Radni nie będą zbierać ofiar na budowę kościoła. Zachęcamy natomiast do składania dobrowolnych ofiar na konto parafialne lub do ks. proboszcza. Można także ofiarę przekazać Radnemu. Bardzo liczymy na Państwa życzliwość i wyrozumiałość.

2. Dzisiaj w każdym kościele parafialnym można uzyskać, pod zwykłymi warunkami, odpust zwany Porcjunkula. Odpust uzyskuje wierny, który w tym dniu pobożnie odmówi Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz nawiedzi kościół parafialny i jest w stanie łaski uświęcającej.

3. Dzisiaj wypada I niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7.30 będzie zmiana tajemnic różańcowych.

4. Trwa miesiąc sierpień, który jest miesiącem trzeźwości. W związku z tym postarajmy się powstrzymać od spożywania alkoholu. Natomiast w swoich modlitwach pamiętajmy o rodzinach dotkniętych problemem alkoholowym.

5. W czwartek wypada święto Przemienienia Pańskiego. Msza św. w naszym kościele będzie o godz. 18.00, a na cmentarzu Msza św. będzie również o godz. 18.00.

6. W piątek wypada I piątek miesiąca. Msza św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. będzie, jak zwykle, spowiedź. Zapraszam.

7. W tym tygodniu wypadają: we wtorek – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, w czwartek – święto Przemienienia Pańskiego, a w sobotę – wspomnienie św. Dominika.

8. W sobotę zapraszam do sprzątania kościoła zapraszam: p. Jaksimów, p. Rusinków, p. Rodaków, p. Rolów i p. Wróblów. Godzinę sprzątania proszę uzgodnić z Panem Grzegorzem dzień wcześniej (telefon: 693 025 467).

9. W minionym tygodniu Bóg powołał z naszej wspólnoty parafialnej Janinę Ferenc. Polećmy Ją Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…

nr parafialnego konta: 63 8707 0006 0005 6036 2000 0001

Niedziela: 7.30  10.30 i 12.00